מאמרים

תג נכה – למה בקשות רבות כל כך נפסלות

מהו תג נכה?

תג נכה כשמו כן הוא, כרטיס המעיד על זכותו של המחזיק בכרטיס לחנות את רכבו במקומות שונים בהם רכבים ללא תג נכה אינם יכולים להחנות. באופן זה, לדוגמה, בעל תג נכה יכול להחנות את רכבו על המדרכה או במקום הנוח לו, במקום לכתת את רגליו וללכת שעות ארוכות עד לנקודת היעד. באופן זה, בעל רכב הנושא תג חניה אשר יחנה את רכבו על המדרכה וישאיר מקום להולכי רגל – לא יקבל דוח.

המכשולים העומדים בפני מבקשי תג נכה

למרבה הצער, הליך הגשת בקשה לקבלת תג נכה הוא הליך סבוך ומורכב, ממושך ומסורבל, אשר בסופו אין כל הבטחה כי הנכה אכן יקבל את התג המבוקש. זאת, לאחר שכיתת רגליו, ריכז את כל המסמכים הרלוונטיים, ניגש לבדיקות המתאימות לאחר תקופת המתנה לא מבוטלת וכל זאת כאשר בסופו של התהליך, יש סיכוי גבוה לקבל תשובה שלילית.
בשל בקשות רבות המוגשות למשרד התחבורה להנפקת תגי נכה, קיימת החמרה בתהליך האישור וזה - אינו ניתן בנקל. הדחיות הרבות אינן מעודדות את מגישי הבקשות. במקרים רבים, מגיעים אל משרד עורכי הדין אנשים שהגישו בקשה באופן עצמאי, נדחו והתייאשו.
אם לא די בהמתנה ממושכת של חודשים ארוכים, טרטורים אינסופיים, ביקורים אצל רופאים וועדות שונות, ואם לא די בסירוב לבקשה בסופו של תהליך, הרי שאחרי כל השלבים הללו, על המבקש להמתין חודש בטרם יגיש בקשה בשנית או לחלופין ערעור על הבקשה הקיימת. בשלב זה, רבים ממגישי הבקשות פשוט מתייאשים ומרימים ידיים.
במקרים אחרים, הגשות חוזרות ונשנות של אותו אדם דווקא מביאות להתשה ולאבדן אמינות כך שהסיכוי לאישור הבקשה רק הולך ופוחת עם השנים.

היתרון של הגשת בקשה לתג נכה בליווי של עורך דין

במקום להמתין חודשים ארוכים ואפילו שנה שלמה עד לקבלת תשובה אשר יכולים להיות לה סיכויים גבוהים להידחות, סיוע מקצועי של עורך דין מקצר משמעותית את משך ההמתנה לקבלת תשובה, מגביר את הסיכויים לקבלת תשובה חיובית לכמעט 100% וחוסך מהנכה טרטורים ארוכים, שימוש ברכב לאחר שפג תוקפו של התג, נסיעות באוטובוסים או במוניות ואינספור שעות ארוכות של תסכול ואי ודאות בשל התנהלות אטית של משרד התחבורה.

הגשת בקשה לתג נכה באמצעות סיוע של עורך דין שזהו תחום ההתמחות הספציפי שלו מקצרת באופן משמעותי את משך ההמתנה לתשובה, מאפשרת לעורך הדין להתנהל בתחום המוכר לו ובכך, לקבל סיכויים גבוהים הרבה יותר לאישור הבקשה וחוסכת שעות על שעות של ריצות וטרטורים מיותרים. לפיכך, פנייה אל עורך דין מקצועי היא זו שמבטיחה המתנה מקוצרת וקבלת תג נכה בתוך הזמן הקצר ביותר.