מאמרים

טיפים להשקעות בפולין

השקעות בפולין הפכו להיות כלי פיננסי חזק ואהוד לקבלת תשואות גבוהות מהשקעות הנדל"ן בארץ במדינה שממוקמת רק שעות ספורות מישראל. חקיקה מקלה וחברות ניהול שמקצרות את המרחק אף יותר מיצבו השקעה בנכסים למגורים או בנדל"ן מסחרי כחלק אינטגרלי מתיק השעות מוצלח המשלב ריבית סולידית באזורים מתפתחים. אספנו עבורכם כמה טיפים חשובים לפני שאתם פונים להשקיע בערים השונות בפולין.

השקעה בערים מרכזיות

רוצים לעשות עסקים בפולין התמקדו בערים המרכזיות בפולין המושכות אליהן שוכרים רבים. אם אתם משקיעים בנדל"ן למגורים כדאי להתמקד באזורים עם תחבורה נוחה, מקומות עבודה בשפע וביקוש גבוה הן לרכישה והן לשכירות. השקעה ארוכת טווח תתברר ככדאית בעוד מישור – ההכנסה החודשית משכירות תזכה ל"דובדבן" בסופה בזכות מכירה עתידית של הנכס ברווח לאחר מספר שנים. אנו ממליצים למקד ברחבי פולין השקעות בערים כמו וורשה, קראקוב ולודז' שהראו יציבות ופריחה בשנים האחרונות הן מבחינת ההכנסות משכירות והן מבחינת הביקוש לנכסים.

דרכון אירופאי יכול לעזור אך אינו חובה

בכל מקום בעולם ובמיוחד פולין עסקים זוכים לסיוע רגולטורי. בעוד חלק מהמדינות באירופה מערימות קשיים על משקיעי חוץ בתחום הנדל"ן, פולין דווקא פותחת את הדלתות למשקיעים מעבר לים. עם זאת, כאשר יש לכם דרכון פולני או דרכון מאחת ממדינות האיחוד תוכלו להסתייע בבנק מקומי ולקבל מינוף על ההשקעה. ככל שתתמידו בהשקעות נוספות תגלו שקל יותר לזכות למימון נדיב מהבנקים המקומיים ולפתח פורטפוליו מכובד של נכסי נדל"ן מניבים תוך מספר שנים.

בחנו מספר חלופות

כאשר רוכשים דירה בארץ מסיירים במשך מספר חודשים עד שבוחרים את הנכס הנכון. קניית נכס להשקעה בחו"ל הוא תהליך קצר יותר שניתן לבצע מישראל בלי להגיע למדינה, או בביקור קצרצר בפולין של מספר ימים. כאשר אתם מסיירים בערים השונות נסו לבחון מספר חלופות השקעה. זכרו, עם זאת, כי אינכם גרים בנכס אלא בוחנים את הכדאיות הכלכלית שלו ולכן התמקדו בתוכנית העסקית המוצעת – סכום ההשקעה, עלות שיפוץ (אם יש לשדרג את המבנה) הכנסה חודשית והוצאות צפויות. כאשר התמונה המלאה לפניכם תוכלו לבצע החלטה מושכלת ולבחור את הנכס שלכם.

רכשו את הנכס על שמכם

בהשקעות נדל"ן ברחבי העולם אנו נתקלים לא אחת בחברות המציעות השקעה בפרויקטים יזמיים כאשר הנכס אינו רשום על שמכם אלא על חשבון חברה אחרת. חשוב לוודא כי כל השקעה שלכם מגובה בכתב, רצוי שהנכס יהיה רשום על שמכם הפרטי וכך, גם במקרה שהחברה המלווה אתכם אינה קיימת תמיד תוכלו למצוא חברת ניהול אחרת ולהמשיך לקבל את התשואה ללא חשש.

משקיעים מרחוק? הביטו בתמונות וקטעי וידיאו של הנכס

תמונה שווה אלף מילים וקטע ווידיאו מיליון. לפני שרוכשים נכס מעבר לים, גם אם הוא נמצא במרחק קצר מכם, כדאי לבקש מספר רב של תמונות של הנכס בהן תוכלו לראות ליקויים או שדרוגים שבוצעו. תמונות איכותיות של הנכס כיום יקטינו את הסיכון להונאה בתחום על ידי חברות לא מקצועיות ויתנו לכם אפשרות להשוות בקלות רבה יותר בין מספר חלופות אפשריות.

השקעות בפולין