מאמרים

מדוע חשוב להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בלגיטצית נדל"ן כשמבצעים תמ"א 38?

מהו חוק תמ"א 38?

תוכנית תמ"א 38 שנוסדה על ידי המדינה במטרה לחזק את עמידותם של בניינים קיימים כנגד רעידת אדמה. באמצעות תוכנית זאת בעלי דירות יכולים לבצע שיפוצים נרחבים בדירותיהם ובבניין בכדי להשביחם מבלי שיצטרכו לשלם על כך. המימון לפרויקט מגיע מחברות בניה שבתמורה לעבודתן מקבלות את הזכות לבנות דירות חדשות על גג הבניין. בבניין שבו מתבצע תוכנית תמ"א 38 שלד המבנה מחוזק כנגד רעידות אדמה ונעשה שיפוץ למעטפת שלו שמעניקה לו מראה חדש ומטופח ונבנית חנייה מסודרת לכל דיירי הבניין. בנוסף, הדיירים מקבלים דירות גדולות יותר מאחר שנבנים בהן חדרי ממ"ד ומרפסת שמש.

אלו סוגיות משפטיות יכולות לצוץ במהלך הפרויקט?

אולם, ישנם מקרים שבהם ביצוע הפרויקט אינו הולך באופן חלק בעקבות דיירים סרבניים שלא מעוניינים לחתום עליו בשל התנגדות לשינויים הכרוכים בו. כתוצאה מכך נוצר עיכוב שממנו סובלים כל דיירי הבניין שעשוי להוביל לביטולו על ידי החברה. זאת מכיוון שלמרות שהשינויים מיטיבים עם הדיירים, ישנם כאלו שנתפסים על ידי חלקם כמיותרים כלמשל הוספת מרפסת שמש. כתוצאה מכך, הם לא רואים בו כחיוני ומסרבים לתת את הסכמתם למרות שהרוב המוחלט כבר חתם על הפרויקט. לעיתים ניתן לשכנע דיירים אלו בדרכי נועם, אך לפעמים אין ברירה וישנו צורך לפנות לסיוע של עו"ד המתמחה בתחום של לגיטצית נדל"ן. זאת מפני שעו"ד המתמחה בלגיטצית נדל"ן הינו בקיא ובעל ניסיון רב בניהול משפט מסוג זה ויוכל להציג את טענותיכם באופן מקצועי ומשכנע שימחיש את צדקתכם בבית המשפט. כך שהשופט ישתכנע בעמדתכם ויחייב אותו בהתאם לחוק התיקון לתמ"א 38 לחתום או יעניק הרשאה לעו"ד לחתום במקומו.

 

אז צרו קשר עם משרדנו בהקדם בכדי להתייעץ עם עורך דין המתמחה במקרקעין שיוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר ולסייע לכם להשיג את מטרתכם. 

עו