מאמרים

ייעוץ משפטי לנפגעי עבודה

ייעוץ משפטי לנפגעי עבודה

מי נחשב לנפגע תאונת עבודה?

תאונות עבודה נחשבות לסוג התאונות הנפוץ ביותר, מלבד תאונות דרכים. נפגע של תאונת עבודה נחשב לאדם שהוסב לו נזק גופני, שהיה לו קשר ישיר לעבודה בה אותו האדם עוסק. הנזק יכול להיות פתאומי, כמו לדוגמה קטיעת איבר עקב שימוש במכונות כבדות או נפילה מגובה. אולם, גם נזק מתמשך יכול להיחשב כתאונת עבודה, למשל, תחלואה במחלת ריאות עקב עבודה עם אסבסט, או בעיות אורתופדיות עקב ישיבה ממושכת על כיסאות בלתי תומכים.  אפילו נזקים נפשיים מסוימים יכולים להיחשב כתאונות עבודה, כמו תחלואה בדיכאון בעקבות לחץ נפשי מרובה. כל עוד יש קשר ישיר בין העבודה עצמה לבין הנזק שנגרם, הדבר יכול להיחשב כתאונת עבודה. אך מי מחשיב זאת כתאונה? הגורם הראשון אליו פונים הוא הביטוח הלאומי, שמחויב להעניק פיצויים מסוימים לנפגעי תאונות עבודה. אולם, במקרים בהם התאונה לא נגרמה מכורח העבודה עצמה בלבד אלא מרשלנות, ניתן לקבל פיצויים גבוהים בהרבה, המתקבלים ממקום העבודה עצמו. לשם כך, יש צורך בהגשת תביעה משפטית מסודרת כנגד מקום העבודה.

מדוע כדאי להיעזר בייעוץ משפטי כאשר עוברים תאונת עבודה?

לא משנה מה היה טיב התאונה, מומלץ בכל מקרה להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה מכמה סיבות מרכזיות:

·         בהרבה מקרים אכן הייתה רשלנות –עורך דין מנוסה העוסק בתיקים של תאונות עבודה, יידע לזהות בעין מקצועית מצבים בהם הייתה רשלנות ממשית של מקום העבודה. רשלנות היא דבר נפוץ כשמדובר בנזקים גופניים. בעת קבלת ייעוץ משפטי מקצועי, תוכלו לדעת אם יש לכם סיכויים טובים לזכות בתביעה כנגד מקום העבודה.

·         אפשר לזכות בפיצויים גדולים ביותר – תביעות בהן מוחלט בבית המשפט שאכן היה מדובר ברשלנות מטעם מקום העבודה, יכולות לזכות את התובעים בסכומים גדולים ביותר, שיוכלו לאפשר להם לזכות בטיפול רפואי איכותי ובאיכות חיים גבוהה גם לאחר שניסוב הנזק.

·         עורך דין מקצועי מכיר את המערכת מבפנים – עורך דין תאונות עבודה שעוסק באופן בלעדי בתחום זה, יהיה מנוסה מספיק כדי להכיר מבפנים את מערכת המשפט הקובעת את גורל התביעה שלכם ואת המערכת הרפואית הקובעת את מידת הנזק. היכרותו עם המערכות תעניק לכם סיכויים טובים יותר לזכות בתביעה ומעבר לכך גם קיצור משמעותי של תהליכים בירוקרטיים.

עורך דין - הגורם הראשון שצריך לפנות אליו אחרי תאונת עבודה

 

אם קרתה לכם תאונת עבודה, חשוב לזכור שככל שהתביעה מתבצעת באופן מהיר יותר, כך, לרוב, סיכוייכם לזכות בה עולים. כדי לשפר את סיכוייכם לזכות בפיצויים הולמים ממקום העבודה ולא להסתפק באלו של הביטוח הלאומי, חשוב ליצור קשר עם עורך דין מקצועי בהקדם. ייעוץ משפטי יאפשר לכם לדעת אילו מסמכים אתם צריכים להוציא ואילו פעולות עליכם לבצע כדי לזכות במקסימום תוצאות מהתביעה נגד מקום העבודה.

ייעוץ משפטי לנפגעי עבודה