מאמרים

הריגה – אחת העבירות החמורות

הריגה היא אחת העבירות החמורות ביותר שישנן אשר תוצאתן היא החמורה ביותר האפשרית- גרימת מוות לאדם. אדם החשוד בהריגה זקוק באופן מיידי לגורם מקצועי לצידו אשר יסייע לו הן בתחילת התהליך כאשר הוא נמצא בחקירה משטרתית במהלכה נאספות הראיות וכמובן לאחר מכן, לאחר במהלך המשפט. על מנת שיואשם אדם בהריגה צריך קודם כל להתקיים התנאי הטרגי של מותו של אדם אחר. כל עוד לא התרחש מוות במלואו לא יכול אדם להיות חשוד בהריגה.

מה מומלץ למישהו חשוד בהריגה?

מן הרגע הראשון בו אדם חשוד בעבירה חמורה של הריגה מומלץ לו שיהיה לצידו עורך דין פלילי הריגה. למרות העובדה שהחשוד נמצא במצב של לחץ ומצוקה והוא מעוניין שיהיה לצידו עורך דין מהר ככל האפשר, חשוב שישכור רק את שירותיו של עורך דין פלילי העוסק במשפט הפלילי באופן קבוע. מעבר לכך, מומלץ להתמקד בחיפוש עורך דין פלילי הריגה אשר  מאחוריו תיקים של חשודים בהריגה. ישנן מספר עבירות שתוצאתן היא מותו של אדם: רצח, הריגה וגרימת מוות ברשלנות. עורך דין הריגה טוב ומקצועי המתמחה היטב בכל החוקים הקשורים לעבירה זו, מצליח במצבים מסוימים להפחית מחומרת העבירה ולהביא לכך שאדם המואשם בהריגה יואשם בסופו של דבר בגרימת מוות ברשלנות. הגבול בין שני סוגי העבירות הללו הוא דק אך ההבדל בחומרת העונש יכול להיות משמעותי- עד שלוש שנים כשמדובר על גרימת מוות ברשלנות ועד עשרים שנות מאסר כשמדובר על הריגה. ישנם מצבים בהם ישנו תחום אפור בין הריגה לגרימת מוות ברשלנות למשל כשמדובר על תאונת דרכים. כיוון שהתחום אפור, ישנו מקום בשיפוט גם להתנהגות הנאשם, עברו, הבעת חרטה ונכונות לשיקום. כל אלה יחד עם עורך דין פלילי הריגה מקצועי יכולים להפחית מן העונש וחומרת המעשה.

איך למצוא עורך דין פלילי?

 

במיוחד כאשר מדובר בעבירה כה חמורה כמו הריגה בה העונש יכול להיות מספר שנים לא מבוטל בכלא, חשוב למצוא עורך דין פלילי בעל שם. כדאי לחפש המלצות באינטרנט או מאנשים. חשוב לוודא שעורך הדין מקצועי אך לא פחות מכך לבחון את הכימיה ביניכם. חשדות בעבירת הריגה הם קשים לעיכול לכל אדם, במיוחד כשזהו אדם ללא עבר פלילי אשר נקלע לסיטואציה  כזו ללא תכנון מוקדם. במציאות הבטחונית המורכבת בה אנו חיים היום בהחלט יכולים לקרות מצבים בהם אדם הרג אדם אחר מתוך רצון להגנה עצמית או רצון למניעת אירוע רב הרוגים. על מנת לצאת ממצב כזה הוא זקוק לקיר תומך שיכיל אותו וידע כיצד לנהוג הן מבחינה אישית והן מקצועית.

עורך דין פלילי