מאמרים

טיפול משפטי בדיני עבודה ופנסיה

גם אם איננו מתכוונים לכך, כל אחד עלול להגיע למצב שבו הוא זקוק לעזרה משפטית - בין אם מדובר במקרי נזיקין, נדל"ן, עבודה, פנסיה או חלילה בדיני משפחה. במיוחד במקרים של דיני עבודה, ביטוח ופנסיה, חשוב מאד לפנות לקבלת עזרה משפטית, מכיוון שהתסבוכת במקרים כאלה עלולה להיות חמורה ואפילו הרת אסון. מדוע, ולמה חשוב שתיקחו זאת בחשבון מראש? הנה כמה תשובות וטיפים שיעזרו לכם לעשות בדר בדברים.

למה חשוב להיעזר בסיוע משפטי במקרים של דיני עבודה ופנסיה?

המעסיק שלכם בעבודה, ונפוץ מכך חברת הפנסיה שאתם ניצבים מולה - הם בפועל הרבה מאד פעמים תאגידים עסקיים, שיש להם כוח רב: הם בקיאים מאד בהסתעפויות המשפטיות, ויש להם את היכולת לצרף לשורותיהם את מיטב עורכי הדין שיותירו אתכם חייבים בסופו של דבר. אך גם אם אין הדבר כך, ואפילו אם אתם מחשיבים את עצמכם כאנשים שאינם נוטים להסתכסך בדרך כלל - תמיד תוכלו למצוא את עצמכם מגיעים לסכסוך עם המעסיק, וגם אם הוא אינו תאגיד ענק, עדין יכול מאד להיות שיש לכם סיבה לחשוש - מאחר וייתכן שגם הוא, כמו התאגידים, בקיא יותר מכם בפן המשפטי של תחום הפעילות הספציפי שלו, וכן הוא עלול להעמיד לנגדכם סוללת טיעונים, כמו גם משפטנים מקצועיים, שיטענו את ההיפך ממה שאתם אומרים. לכן, במיוחד במקרים של תסבוכת משפטית מול גופים עסקיים, חברות ותאגידים - חשוב מאד להתייחס לנושא ברצינות ולהיעזר בשירותים מקצועיים הנותנים מענה וסיוע משפטי נרחב.

אילו רווחים ניתן לראות מכך?

בין אם אתם התובעים ובין אם הנתבעים, בסופו של תהליך תוכלו ליהנות מכמה וכמה יתרונות שונים ומגוונים, כאשר בין הפופולריים שבהם נמנות הטבות קבועות כמו הגדלת הקרן או אפילו קבלת גמלאות חדשות (ביניהן גמלת סיעוד למשל) מחברות הפנסיה השונות, או לחלופין החזרים כספיים על עבירות כדוגמת הפרת חוזה והכרה בפיצויים מצד המעסיק - וכל אלה מבלי לציין כמובן את ההחזרים האפשריים על עלויות המשפט, שמגיעים לכם גם כן בחלק גדול מהמקרים. הטבות כמו גמלת סיעוד או הגדלת פיצויים למשל, עשויות להתפרש לסכומים גבוהים מאד של כסף, כך שתוכלו לצאת מההליך המשפטי כאשר ידכם על העליונה. בין אם אתם נמצאים בעיצומו של התהליך ובין אם טרם התחלתם אותו, תוכלו להיעזר בסיוע המשפטי בכל שלב, כאשר מטבע הדברים ההמלצה החמה ביותר היא להקדים ולעשות זאת כמה שיותר מהר.

 

 

טיפול משפטי בדיני עבודה ופנסיה