מאמרים

מידע על כלא 6

בצבא הגנה לישראל יש שלושה בתי כלא לחיילים שביצעו עבירות כלא6, כלא 4 וכלא 400. במאמר הבא נעסוק בכלא 6 שלמעשה נקרא בסיס כליאה 396.  מדובר כאמור בכל צבאי הממוקם באזור עתלית, סמוך לצומת בית אורן וסמוך לבית הסוהר האזרחי - כרמל.

 

כלא 6 מחולק לארבע פלוגות. פלוגה א׳ בה נמצאים חיילים שנכנסו לכלא בעקבות ביצוע עבירות עריקות קלות, נפקדות או סירוב פקודה. פלוגה ב׳ המכילה כלואים חדשים שם הם נמצאים במהלך ה-24 שעות הראשונות ואליה מגיעים בעיקר קצינים ואנשי מילואים. פלוגה ג׳ היא פלוגה המכילה אסירים שנשפטו לתקופה ארוגה ובה גם אגף בודדים בו יש חיילים שהתפרעו או לא צייתו לפקודות. יש גם פלוגה לנשים.

 

כלא 6 נמצא כאמור באזור הצפון ולכן החיילים שמופקדים בו שייכים לפיקוד צפון.

 

תנאים וסדר יום בכלא 6

ובכן התנאים בכלא בהחלט סבירים. בקליטה לכלא מקבלים שני זוגות מכנסיים, שתי חולצות ונעליים צבאיות. בהתחלה מתבצע תהליך הכולל חיפוש ומעבר על התכולה שבתיק האישי. קיימת האפשרות להביא סדינים, תחתונים, גרביים, ספרים, משחת שיניים, שמפו בבקבוק שקוף, משקפי שמש ומכונת גילוח מהבית. לכלא חל איסור להכניס טלפונים ניידים, אוכל, כסף או חפצים חדים. לאחר תהליך החיפוש והמיון, יקבל האסיר כרטיס שקם שישמש אותו לקניית מצרכים. סדר היום בכלא 6 מוגדר וקבוע. ההשכמה מתקיימת בשעה  5:30 בבוקר כאשר לאחריה יש ספירות הנערכות ברחבת המסדרים. לאחר הספירה מתקיימת ארוחת בוקר ואז - מסדר. המסדר כולל שטיפה של התא, גילוח, צחצוח נעליים וסידור המיטה. בשלב הבא יש עבודות יומיום ואז ב-11:30 שוב ספירת צהריים. לאחר מכן יש ארוחת צהריים והפסקה. שוב עבודות, שוב ספירה וארוחת ערב. בערב יש מסדרי מדריכים, צופים בטלוויזיה וניתן לבצע שיחת טלפון. אחר כך לפני השינה שוב יש מסדר וספירות

 

סביר להניח כי התקופה בה תשהו בכלא תהיה עבורכם לא פשוטה. היא יכולה לכלול פחדים וחוסר שקט. אך יחד עם זאת, יש להבין כי מדובר בתקופה קצרה של מספר חודשים וכי יש לקחת את כל הדברים בפרופורציה. עליכם להישאר חיובים יחד עם התמיכה שתקבלו מהמשפחה בבית, מחברים או מאנשים הסובבים אתכם. תמיכה וציות לכלל החוקים יאפשרו לכם שהות יותר נוחה ורגועה בכלא 6.

 

מתי אפשר לבקר?

 

בכלא 6  ימי ושעות הביקורים הם בימים ב׳ ו-ד׳ בשעות 13:00-16:00 . את הביקורים יש לתאם דרך קציני הערים באזור שבו הכלוא מתגורר