מאמרים

למי לפנות בעקבות ליקויי בנייה כתוצאה משריפה?

למי לפנות בעקבות ליקויי בנייה כתוצאה משריפה?

איום על הבית שלך הוא אחד הדברים המפחידים ביותר - כלכלית ורגשית גם יחד. כשהבית נפגע משריפה, מדובר בלא פחות מטראומה. מצב שבו חפצים בעלי ערך סנטימנטלי התכלו בלי יכולת לחזור, צריך לעזוב את המבנה ולחפש מקום אחר לגור בו, לעתים גורם לשיתוק.

קרא עוד


אנשי מקצוע שתרצו לידכם לשעת הצורך

אנשי מקצוע שתרצו לידכם לשעת הצורך

בחיינו הבוגרים אנחנו נתקלים לפעמים בחיים בסיטואציות בהן אנחנו צריכים חוות דעת של מומחה. אין ברירה, אנחנו בטח לא מבינים בנושאים המדוברים, וכשיש מישהו שלמד את הנושא וקיבל דיפולמה, אולי כדאי להתייעץ איתו.

קרא עוד


טיפים להשקעות בפולין

טיפים להשקעות בפולין

השקעות בפולין הפכו להיות כלי פיננסי חזק ואהוד לקבלת תשואות גבוהות מהשקעות הנדל"ן בארץ במדינה שממוקמת רק שעות ספורות מישראל. חקיקה מקלה וחברות ניהול שמקצרות את המרחק אף יותר מיצבו השקעה בנכסים למגורים או בנדל"ן מסחרי כחלק אינטגרלי מתיק השעות מוצלח המשלב ריבית סולידית באזורים מתפתחים. אספנו עבורכם כמה טיפים חשובים לפני שאתם פונים להשקיע בערים השונות בפולין.

קרא עוד

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

אין היום נהג אחד שאינו מודע לכך שעלייה על ההגה במצב של שכרות היא עבירה על החוק, אבל בהחלט יש לא מעט נהגים שעושים את זה, אם כי רובם אינם באמת מודעים למידת השכרות שלהם. רבים מהנהגים לא באמת מבינים מה זה נהיגה בשכרות, ומה נחשב למצב של שכרות. ובכן, החוק מגדיר בצורה מדוייקת מה הוא מצב של שכרות, ואת הנתונים האלה יוכל לספק לכם כל עורך דין לענייני תעבורה: ככלל, וללא קשר לנהיגה, אדם ייחשב שיכור אם ריכוז האלכוהול בדמו עולה על 50 מיליגרם אלכוהול לכל 100 מיליליטר דם, או על 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף. לעניין החוק הספציפי העוסק בנהיגה במצב של שכרות, אדם ייחשב שיכור אם ריכוז האלכוהול בדמו עולה על 10 מיליגרם אלכוהול לכל 100 מיליליטר דם, או על 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.

קרא עוד

משפט מסחרי

משפט מסחרי

תחום המשפט המסחרי הינו תחום רחב מאוד, העוסק בעיקרו בדינים בין גופים וחברות בארץ ובעולם. המשפט המסחרי מכיל בתוכו מגוון נושאים - היכנסו להמשך קריאה

קרא עוד

כיצד עו

כיצד עו"ד לדיני עבודה יכול לסייע לעסק במקרים של תביעות על רקע עובד מעביד?

אחד מהקשרים המורכבים ביותר שיכולים להיות בין שני גורמים זה הקשור של עובד מעביד. מי שמעסיק אחרים רוצה לחסוך בדרך כלל כמה שרק אפשר ואיפה שאפשר ואילו מי שעובד רוצה לנסות להרוויח יותר ויותר. לכן ברור מדוע מהבחינה הזאת האינטרס שונה אך חשוב גם לזכור שיש אינטרס אחד משותף והוא: הצלחת העסק. 

קרא עוד

מדוע חשוב להתייעץ עם עו

מדוע חשוב להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בלגיטצית נדל"ן כשמבצעים תמ"א 38?

בעקבות חוק תמ"א 38 עסקאות נדל"ן בתחום ההתחדשות העירונית זוכות לפופולאריות רבה, לאחר שיזמים ואזרחים גילו את יתרונותיהן. לפני תחילתו של הפרויקט כדאי להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בלגיטצית נדל"ן שמכיר לעומק את כל ההיבטים שקיימים בחוק בתחום ויסייע לכם בתהליך.

קרא עוד

ייעוץ משפטי לנפגעי עבודה

ייעוץ משפטי לנפגעי עבודה

תאונות עבודה נחשבות לסוג התאונות הנפוץ ביותר, מלבד תאונות דרכים. נפגע של תאונת עבודה נחשב לאדם שהוסב לו נזק גופני, שהיה לו קשר ישיר לעבודה בה אותו האדם עוסק. 

קרא עוד

מואשם בעבירת מס? כדאי שתפנה לעורך דין

מואשם בעבירת מס? כדאי שתפנה לעורך דין

עבירות מס מתרחשות כאשר בעל עסק החייב בתשלום מס עובר על פקודת המס אשר חלה עליו. מהם הסיכונים של עבירות מס ומדוע מומלץ להיוועץ בעורך דיו פלילי אם הואשמת בכך? כל הפרטים במאמר הבא.

קרא עוד

תפקידו של נוטריון מסחרי בתהליך הקמת מיזם עסקי

תפקידו של נוטריון מסחרי בתהליך הקמת מיזם עסקי

כל עסק זקוק לרישומו כחוק, ויש עסקים שאפשר לרשום כחוק לא צורך בעורך דין או נוטריון להמם, ויש עסקים שבהם נחוץ נוטריון לליווי המשפטי והחוזי שלו, כמו גם לרישומו. בעידן שבו מיזמים עסקיים רבים קמים מדי יום, חלקם זהים למיזמים אחרים, חלקם מחקים אחרים ויש כל כך הרבה אי הבנות בנוגע לקניין רוחני וזכויות יוצרים, מומלץ שבכל מיזם עסקי שלכם תיעזרו לא רק בעורך דין אלא גם בנוטריון מוסמך לצורך חתימה ואישור מסמכים רבים. 

קרא עוד

טיפול משפטי בדיני עבודה ופנסיה

טיפול משפטי בדיני עבודה ופנסיה

גם אם איננו מתכוונים לכך, כל אחד עלול להגיע למצב שבו הוא זקוק לעזרה משפטית - בין אם מדובר במקרי נזיקין, נדל"ן, עבודה, פנסיה או חלילה בדיני משפחה. במיוחד במקרים של דיני עבודה, ביטוח ופנסיה, חשוב מאד לפנות לקבלת עזרה משפטית, מכיוון שהתסבוכת במקרים כאלה עלולה להיות חמורה ואפילו הרת אסון

קרא עוד

מידע על כלא 6

מידע על כלא 6

בצבא הגנה לישראל יש שלושה בתי כלא לחיילים שביצעו עבירות – כלא6, כלא וכלא 400. במאמר הבא נעסוק בכלא 6 שלמעשה נקרא בסיס כליאה 396.  מדובר כאמור בכל צבאי הממוקם באזור עתליתסמוך לצומת בית אורן וסמוך לבית הסוהר האזרחי כרמל.

קרא עוד

עורך דין צבאי – תמיד תבחרו באיש מהתחום

עורך דין צבאי – תמיד תבחרו באיש מהתחום

אמירה ישנה אומרת שמלחמה היא דבר רציני בשביל להשאיר את זה רק בידי הגנרלים. אם נמיר את האמירה לעולם המשפט, הרי שיש תחומים משפטיים שהם רציניים מדי בשביל שלא נבחר בעורך דין מהתחום. תחומים שקשורים לחיינו, עתידנו, רכושנו ועוד

קרא עוד

עורך דין בראשון לציון

עורך דין בראשון לציון

אחד מהמקצועות הנפוצים היום בארץ הינו עורך דין, אומרים שהיום יש יותר עורכי דין מאנשים אצלנו במדינה הקטנטנה, זאת הסיבה גם שבחירת עורך דין נכון בשבילך היא בחירה מאד קריטית, כיוון שכאשר המבחר גדול כל כך אז יש צורך למצוא את הבחירה האיכותית ביותר...

קרא עוד

תביעות במקום העבודה

תביעות במקום העבודה

במרבית ממקומות העבודה השונים בארץ ובעולם תוכלו למצוא כי ישנן מחלוקות רבות ואף חיכוכים רבים בין המעסיק לעובדיו אשר להם במרבית המקרים השקפות שונות ואינטרסים שונים ואחרים

קרא עוד

ליווי עסקאות נדל

ליווי עסקאות נדל"ן

בשנים האחרונות ניתן לראות כי אנשים רבים בוחרים לקיים עסקאות נדל"ן יקרות ומהותיות מבלי להיוועץ בעורך דין ומבלי לקבל את שירותיו המקצועיים, כאשר מקרים אלו קורים בשל הרצון בחיסכון כלכלי של סכום מועט (באופן יחסי לעסקת הנדל"ן).

קרא עוד

עורך דין פלילי מסביר על: מעצר עד תום ההליכים

עורך דין פלילי מסביר על: מעצר עד תום ההליכים

באילו תנאים יורה בית במשפט על מעצר עד תום ההליכים?. מעצר עד תום ההליכים הוא מעצר המתבצע כאשר הוגש כנגד החשוד כתב אישום, כאשר ההחלטה העומדת על הפרק היא האם לעצור את החשוד עד תום ההליכים או לחלופין האם לשחררו. 

 

קרא עוד


ייעוץ משפטי ומסחרי מעו

ייעוץ משפטי ומסחרי מעו"ד

בעלי עסקים לומדים עד מהרה שיש דברים שלא כדאי לעשות לבד: בקרת איכות, ביטוח לעסק, ייעוץ מקצועי של רואה חשבון, חוות דעת של עורך דין בכל צעד חשוב – כל אלו הם שירותים שדורשים מקצוענות של ממש. המשותף לתחומים הללו הוא היקף הנזק שעשוי להיגרם מהזנחתם, שכן מדובר בתחומים שכל התרשלות בהם עשויה להביא לכך שהעסק יכשל ויספוג נזקים אדירים.

קרא עוד


אבחונים פסיכולוגיים בבית המשפט

אבחונים פסיכולוגיים בבית המשפט

לעתים קרובות ניתן להתקל במקרים בהם בית המשפט מעוניין לקבל אבחון פסיכולוגי לגבי המצב הנפשי של אחד הנאשמים.

לצד זאת, ניתן להתקל גם במקרים בהם התובע נאלץ לעבור אבחון פסיכולוגי מסיבות כאלו ואחרות.

אם אתם נמצאים במצב שעליכם לעבור אבחון שכזה, או שאינכם בטוחים לאן לפנות בכדי שגורם מקצועי יעזור לכם בעניין, אזי המאמר הזה בשבילכם.

קרא עוד


עו

עו"ד איתן סגל בתחום הקניין הרוחני

אחד התחומים שמופיעים תחת המשפט המסחרי הוא תחום הקניין הרוחני.

תחום זה הוא כל מה שקשור לזכויות אותן לא ניתן לעגן במשהו מוחשי,

זכויות של דברים בהם ניתן להשתמש אך לא ניתן לגעת.

 

קרא עוד

עורך דין צבאי

עורך דין צבאי

לצערנו הרב אנו נתקלים במקרים רבים בהם חיילים בשירות סדיר או אנשי קבע בתפקידים שונים נקראים לחקירות והעמדות דין מצד הצבא או

גורם אחר. עורך דין צבאי הבקיא בתחום המשפט הצבאי ובדין הצבאי הפלילי יוכל לייצג אתכם בעת הצורך בדיני משפט צבאיים.

לא כל עורך דין צבאי יכול לייצג חייל בחקירת מצ"ח או הליך בפני בית דין צבאי. אז איך נבחר עו"ד המתאים לייצוגנו?

קרא עוד

דיני עבודה הינם חלק בלתי נפרד מהמשפט האזרחי, חלק משמעותי מאין כמוהו. הסיבה ברורה.

ללא דיני עבודה שיוכלו לשמור על העובד מפני הפרת הסכם על ידי המעביד, ככל הנראה שרוב רובם

של המעסיקים יחליטו לנצל את העניין ולא לתת לעובדיהם את כל מה שדרוש מהם.

קרא עוד

הריגה – אחת העבירות החמורות

הריגה – אחת העבירות החמורות

הריגה היא אחת העבירות החמורות ביותר שישנן אשר תוצאתן היא החמורה ביותר האפשרית- גרימת מוות לאדם. אדם החשוד בהריגה זקוק באופן מיידי לגורם מקצועי לצידו אשר יסייע לו הן בתחילת התהליך כאשר הוא נמצא בחקירה משטרתית במהלכה נאספות הראיות וכמובן לאחר מכן, לאחר במהלך המשפט. על מנת שיואשם אדם בהריגה צריך קודם כל להתקיים התנאי הטרגי של מותו של אדם אחר. כל עוד לא התרחש מוות במלואו לא יכול אדם להיות חשוד בהריגה.

קרא עוד

לוח נדל

לוח נדל"ן מסחרי - איך לחפש נכון וממה צריך להיזהר

לוח נדל"ן מסחרי מעניק לכם שפע של הזדמנויות להשקעה, מכירה או השכרה של נכסים למגזר העסקי. העובדה שניתן להגיע לכל עסקה בלחיצת כפתור הפכו את הלוחות האלו לחביבים במיוחד על מתווכים ובעלי עסקים אשר מחפשים את הנכס הבא שלהם ורוצים לקבל פרספקטיבה אמיתית אודות המגמות האחרונות בשוק. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להשתמש בלוחות המסחריים באופן יעיל יותר מאי פעם

קרא עוד