מאמרים

נהיגה בשכרות

אין היום נהג אחד שאינו מודע לכך שעלייה על ההגה במצב של שכרות היא עבירה על החוק, אבל בהחלט יש לא מעט נהגים שעושים את זה, אם כי רובם אינם באמת מודעים למידת השכרות שלהם. רבים מהנהגים לא באמת מבינים מה זה נהיגה בשכרות, ומה נחשב למצב של שכרות. ובכן, החוק מגדיר בצורה מדוייקת מה הוא מצב של שכרות, ואת הנתונים האלה יוכל לספק לכם כל עורך דין לענייני תעבורה: ככלל, וללא קשר לנהיגה, אדם ייחשב שיכור אם ריכוז האלכוהול בדמו עולה על 50 מיליגרם אלכוהול לכל 100 מיליליטר דם, או על 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף. לעניין החוק הספציפי העוסק בנהיגה במצב של שכרות, אדם ייחשב שיכור אם ריכוז האלכוהול בדמו עולה על 10 מיליגרם אלכוהול לכל 100 מיליליטר דם, או על 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.

זה לא נכון, זה לא מוסרי וזה לא כדאי, אבל זה קורה

לפני שאתם עולים על ההגה במצב של שכרות, כדאי שתדעו את הנתון הבא: כ 20%-40% מהתאונות בעולם המערבי נגרמות בגלל נהיגה בשכרות. אם נתפסתם נוהגים כשאתם שיכורים על פי החוק הספציפי, תקבלו 10 נקודות ותוזמנו למשפט. עונש המינימום שחובה להטיל עליכם הוא פסילת רישיון הנהיגה למשך שנתיים. אם תסרבו לבצע את הבדיקה על פי דרישת השוטר, דינכם יהיה מאסר שנה או קנס של 10,000 שקלים. הנתונים האלה לבדם צריכים לגרום לכם להבין שזה לא נכון, לא מוסרי וגם לא כדאי לנהוג במצב של שכרות, ומצד שני, החוק הוא כל כך קפדן, ובצדק, שקשה מאוד לעלות על ההגה לאחר בילוי מבלי שאולי תעברו את הרף המוגדר בחוק.

נהלו את התיק בסיוע עורך דין מקצועי בלבד

במקרה כזה, אתם רוצים לבצע את כל ההתנהלות שלכם מול רשויות החוק באמצעות עורך דין לענייני תעבורה, ובאופן ספציפי עורך דין נהיגה בשכרות. המדובר בעורך דין שמתמחה בכל עולם התעבורה, ויכול לייצג אתכם גם במצב של נהיגה במהירות מופרזת. יחד עם זאת, כאשר מדובר על עבירה של נהיגה בשכרות, אתם בהחלט רוצים למצוא עורך דין שמתמחה באופן ספציפי בתחום זה.

העבירה בוצעה והחוק אמר את דברו, אבל גם לכם יש מה להגיד

עורך דין נהיגה בשכרות לא יכול לשחרר אתכם מחובתכם החוקית, אבל הוא יכול לסייע לכם לערער את תשתית הראיות שעליהן מבוסס התיק והוא יכול לסייע לכם בניסיון לספוג את העונש המינימלי המחוייב בחוק ולא מעבר לכך. ישנם כמובן, עורך דין טובים יותר וטובים פחות, אבל אתם בהחלט רוצים לוודא שעורך הדין שאתם שוכרים, מתמחה בנושא זה, שכן מדובר בעבירה חמורה יותר משמעותית מאשר נהיגה במהירות מופרזת למשל.

נהיגה בשכרות