מאמרים

ייעוץ משפטי ומסחרי מעו"ד

בעלי עסקים לומדים עד מהרה שיש דברים שלא כדאי לעשות לבד: בקרת איכות, ביטוח לעסק, ייעוץ מקצועי של רואה חשבון, חוות דעת של עורך דין בכל צעד חשוב – כל אלו הם שירותים שדורשים מקצוענות של ממש. המשותף לתחומים הללו הוא היקף הנזק שעשוי להיגרם מהזנחתם, שכן מדובר בתחומים שכל התרשלות בהם עשויה להביא לכך שהעסק יכשל ויספוג נזקים אדירים.

כאשר מנסים למזג שתי חברות או להפרידן, ובכלל בכל משא ומתן עסקי ומהותי – יש לבחור בעורך דין מסחרי מן השורה הראשונה שיוכל לבחון את החוזים, לייעץ ולהדריך את בעל העסק במסעו בין האותיות הקטנות. צעדים כאלה דורשים יותר מאשר היגיון בריא ויכולת הבנה טובה – יש צורך בידע של ממש ובבקיאות בחוק המסחרי. באופן דומה, כאשר חברת אבטחה אינה רוכשת ביטוח לחברת אבטחה, היא מגלה לפתע שכאשר פרצו לעסק שתחת אחריותה היא עשויה להיות אחראית לנזקים שנגרמו. סוכן ביטוח בקיא בתחום יכול היה להעניק לחברה הגנה ביטוחית מתאימה ולהציל אותה מן הפורענות הכלכלית הזו.

הבחירה החשובה ביותר – עורך דין

מכל היועצים שנמנו לעייל, חשוב במיוחד לבחור בעורך דין מסחרי, ולדאוג לכך שהוא יהיה מוכן להיענות לשאלות ודילמות בכל תחום רלוונטי. בעלי עסקים נוטים להסתמך במידה רבה מאד על ניסיונם העסקי, ולבחור בעורך דין רק כדי 'שיכין את הניירות'. זוהי טעות עסקית חמורה, מכיוון שעורך הדין לא צריך רק לדאוג לניסוח ולמלל של החוזה – הוא אמור לזהות מלכודות, להתריע על כשלים ולהבטיח את האינטרסים של החברה מפני כל תסריט עתידי אפשרי.

אותו בעל עסק שלא דאג לרכוש ביטוח לחברת אבטחה ימצא את עצמו, מן הסתם, בהתדיינות משפטית. וכאן שוב עולה הצורך לא לחזור על אותה הטעות –ולדאוג לבחירת ייעוץ משפטי מן השורה הראשונה. כאמור, הבחירה המשמעותית ביותר היא הבחירה בעורך דין בעל יכולת, ניסיון והבנה מעמיקה בכל תחומי המשפט המסחרי. סביר להניח שעורך דין איכותי יוכל לחסוך לחברה הרבה מאד כסף ובעיות משפטיות. בבואכם לבחור את עורך הדין שייעץ לעסק שלכם יש לייחס חשיבות רבה לניסיון, לוותק ולמומחיות. עורך הדין חייב להביא עמו ידע מסחרי של ממש, ומדובר ביותר מאשר תואר עורך דין ובקיאות בחוקים. רק עורך דין שטיפל בעסקים רבים וביחסי מסחר מגוונים יוכל להעניק לכם את השירות שאתם זקוקים לו ולהעניק יותר מאשר שירותים טכניים. וודאו שהעסק שלכם נמצא בידיים הטובות ביותר כדי שלא תצטערו על כך בהמשך.