מאמרים

הליכי פיטורין וסיטואציות של עורך דין דיני עבודה

מכורח המציאות, הליכי פיטורין הינן לא תמיד הליך שנעשה בצורה יפה, הרבה אינטרסים ואף אגו יכולים להיות מעורבים בהליכים שכאלה. ואמנם, ניתן ליישר קו בין עובד למעביד ולגשר על ע"י שיח בוגר ומכבר, ולסיים את העניין יפה. עורך דין דיני עבודה מקצועי ומנוסה יכול לתרום מנסיונו להליך שכזה ואף לגשר בפעמים בהם פעורה תהום בין הצדדים.


מה צריך להבין כאשר מגיעים אל עורך דין לדיני עבודה?

עורך דין דיני עבודה הוא בדרך כלל אדם מנוסה אשר ראשית צריך לקבל כמה שיותר נתונים על מנת לקבל את התמונה המלאה ביחסי העובד-מעביד, וע"י כך להשליך מכך מנסיונו והידע המשפטי שלו על המקרה והכלים המשפטיים העומדים לרשותו ולרשות מרשו על מנת לקבל פיצוי מקסימלי עבור הלקוח שלו.
ראשית כמובן יש להמציא מסמכים המעידים על היקף עבודתו של הלקוח, תרומתו לחברה, משכורת, הסכמים, חוזי שכר, וכיוב'. על מנת לקבל תמונה ראשונית אשר תאפשר לדעת להעריך את הפיצויים המגיעים עפ"י חוק.


סוגיות אנושיות של עורך דין דיני עבודה

בלא מעט מקרים עורך דין דיני עבודה (או עורכי הדין של שני הצדדים) צריך להתמודד גם מעבר לפן האנושי של מול הצדדים. פעמים לא מעטות נפרדו הצדדים שלא האופן יפה, ולכן מחפש כל צד, מעבר לזכויותיו המשפטיות, גם "לדפוק" את הצד השני, שכן מעורבות בעניין גם אמוציות, ולא תמיד מעוניינים הצדדים לסיים את ההליך בצורה יפה. דבר שבהרבה מקרים אינו ריאלי, וכן צריך בסיטואציה זו הליך מסויים אשר יאפשר , במקרים מסויימים לגשר גם על התהום הפעורה בין הצדדים ולגרום להם להגיע לפשרה שתועיל לשניהם.


סוגיות מסויימות בדיני עבודה

הלא מעט מקרים יש לבחון את הרקע לפיטורין, או לאי-קבלה לעבודה. למשל: אפליה על רקע מגדרי, רקע לאומני, גיל, מין וככיוב'. דבר זה נוגע לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה. לעובדים המופלים על ידי מעסיקיהם, הן בתנאי העבודה והן בקבלת העבודה מינוי לתפקיד מסויים בכלל, עומדת הזכות לתבוע את המעסיק, ואמנם לא מעט מן התביעות על רקע כזה או אחר, מנצלות את רקע התובע, למרות שההחלטה נעשתה משיקולים מקצועיים.
דבר זה יש לבחון בזכוכית מגדלת, תוך כדי בחינת כל הראיות, המסמכים, והזכות החוקית. כמובן שדברים אלו נגלים יותר ויותר לעינו של עורך דין דיני עבודה מנוסה, אשר ראה כבר כמה דברים בחייו, ובמקרים רבים ידע לאבחן את הסיטואציה וסיכויי הזכיה, תוך שהוא לוקח בחשבון גם את טובת הלקוח שלו, אך גם את חוקי העבודה.